Co je extrémní golf

Návrat ke kořenům

První golfová hřiště měla do dnešních milimetrově sestřižených trávníků velmi daleko. Hrálo se s primitivním vybavením často na zcela neupraveném terénu. Proto je extrémní golf ve své podstatě návratem ke kořenům golfu.

Extrémní místa

V extrémním golfu se projevuje snaha hrát golf na stále exotičtějších místech. "Normálního" člověka by snad ani nenapadlo hrát golf 500 kilometrů za polárním kruhem ve svitu polární záře, odpalovat míčky v padesáti stupňové výhni uprostřed Austrálie nebo na doslova měsičním terénu v Bolívii ve výšce - 3,2 km nad úrovní moře. Přesto se takoví lidé najdou...

Jaká jsou pravidla?

Od klasických golfových pravidel se v mnohém liší. Například je v některých případech možno v hracím poli používat odpalovací podložku - týčko (není-li posekáno). Cílem hry je dostat míček na co nejméně úderů na green. Ten může být konečným cílem (jasně ohraničená plocha, případně lapač), nebo když to jde, tak se ještě patuje. V tom případě je cíl stejný jako v obyčejném golfu - jamka. Bude-li ve hře skutečná jamka, závisí na okolnostech. Jamka se dá vytvořit na beztravnaté části hracího pole, nebo na dobře posekaném trávníku. Každopádně jamky jsou v extrémním golfu samy o sobě extrémní.

Zajímají-li Vás podrobnosti, přečtěte si kompletní pravidla.

S čím se hraje?

Samozřejmě (především) s golfovými holemi. Ale nemusíte mít celý set a už vůbec by to bylo zbytečné. Pro začátek stačí sedmička železo - je ideální a odzkoušená. (Navíc bych doporučoval PW - tj. pitching wedge pro čipování.)
Nepostradatelnou součástí vybavení jsou golfové míče. Nejlepší jsou ty za 15,- za kus, protože v hodně extrémním terénu se dá ztratit i 5 míčů za odpoledne.

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.