Proč si pořídit koloběžku?


Koloběžka je ve všech svých variantách velmi jednoduchý stroj, který nepotřebuje téměř žádnou údržbu. Nemá žádnou přehazovačku, řetěz, přesmykač, šlapky ani převodníky. Stačí jen občas zkontrolovat kola a brzdy. Koloběžku vždy pohání jen vaše nohy, díky dobrým jízdním vlastnostem však není problém uhánět průměrnou rychlostí přes 20 kilometrů za hodinu. Po rovině lze jet snadno okolo 25 km/h, závodníci jezdí i 35 km/h. Z kopce se rozjede i přes 85 km/h! Do prudkých stoupání zase přirozeně vyjedete a netočíte zběsile nohama ve šlapkách jako na kole, často s menší účinností a rychlostí než na koloběžce.
S koloběžkou ve městě

 

 

 

Koloběžkou ve městě


* koloběžka je perfektní jako přibližovadlo ve středu města i jako prostředek pro dojezd, kamkoli potřebujete
* umožňuje snadný a rychlý pohyb po ulicích, chodníku i pěších zónách
* koloběžce nevadí mokrý a nerovný povrch, snadno překonáte obrubník či jinou překážku
* zastavit, sesednout, nasednout a jet – není žádný problém, jen uchopíte řídítka, jednu nohu na stupátko, druhou odraz a už to sviští!!
 

Turistika na koloběžce


* koloběžka je vhodná pro krátké i dlouhé vyjížďky do přírody, za pamětihodnostmi, či jen tak do parku
* jezdit na koloběžce mohou všichni bez ohledu na věk, pohlaví a fyzickou kondici, s dalšími vyjížďkami budete poznávat stále víc potěšení z rychlého harmonické pohybu celého těla
* s koloběžkou lze podniknout i několikadenní výlety s věcmi na nosiči. I s naloženou koloběžkou – nohu na stupátko druhou odrazit a už to jede za dalším poznáním !
 

Trénink na koloběžce


* „koloběžkování“ je zdravé cvičení. Účinný pohyb celého těla, pokud měníte pravidelně odrazovou nohu.
* koloběžkový pohyb trénuje celé tělo, lze se vypracovat, či udržet kondici s malým rizikem zranění
* nejvíce lze aktivním koloběžkováním upravit hýždě a podpořit kardiovaskulární systém
* sportovci používají koloběžku také po zranění k získání funkčnosti svalů a obnově fyzické kondice, kdy ještě nemohou naplno běhat nebo posilovat. Beznárazový a plynulý pohyb totiž umožňuje pozvolné zatěžování organizmu bez otřesů a náhlých změn pohybu.

Tak proč to nezkusit!!! Rádi Vám poradíme jaká koloběžka je pro Vás nejvhodnější, jaké jsou vůbec k sehnání, případně pomůžeme s koupí. Přijďte mezi nás. Zažijete mnoho legrace, poznáte zajímavé lidi, zasportujete si, zkrátka zjistíte, co vše se dá prožít na koloběžce!!!

Veškeré texty a obrazové materiály publikované na těchto internetových stránkách lze dál šířit a používat pouze s citací a textem: „Zdroj internetové stránky KK PLZEŇ“. Případně souhlasem Klubu.

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.